Facebook link

Spotkania z Janem Pawłem II wystawa Arkadiusza Walocha - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Spotkania z Janem Pawłem II wystawa Arkadiusza Walocha

Spotkania z Janem Pawłem II wystawa Arkadiusza Walocha

Od 2021-12-17 do 2022-01-28
schylony mężczyzna rysunek olej 1986, fot. Zakopiańskie Centrum Kultury
Krupówki 41, 34-500 Zakopane
tel. +48 182012792
Organizator: Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego
Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Od 18 grudnia zapraszamy serdecznie do Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem na wystawę rysunku i malarstwa „Arkadiusz Waloch – Spotkania z Janem Pawłem II”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 grudnia (piątek) o godzinie 18.00, Kuratorka wystawy: Lidia Rosińska-Podleśny

Arkadiusz Waloch urodził się w 1932 roku w Poznaniu. Studia artystyczne odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa, dyplom w pracowni prof. Emila Krchy uzyskał w 1961 roku. W latach 1961-1992 pracował jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem. Współorganizator Salonów Lutowych i Marcowych, inicjator Galerii „Pegaz”. Odznaczony Złotą Odznaką Związku Polskich Artystów Plastyków. W roku 2006 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2010 roku został wyróżniony Nagrodą Burmistrza Miasta Zakopane.
Od początku pontyfikatu Jana Pawła II temat papieski jest stałym motywem obrazowym w jego twórczości. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę i rysunek (portret, pejzaż, kompozycję figuralną).
Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, w Domu Księży Pallotynów w Poznaniu, Domu Generalnym Ojców Pallotynów w Rzymie, Ośrodku Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.